زمان مطالعه: < 1 دقیقه
توضیحات وزیر اقتصاد درباره قرارداد جدید  ایران و چین

وزیر اقتصاد درباره چگونگی به ثمر نشستن قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید احسان خاندوزی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از رفسنجان به مشهد، در جمع خبرنگاران افزود: به ثمر نشستن قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین مستلزم این است که در لایه قراردادی و بخشی، یعنی هر کدام از بخش‌های اقتصادی، انرژی، صنعت، معدن و… به قراردادهای مشخصی برسند.

وی افزود: این فرآیندی است که در ۳، ۴ ماه اخیر دستگاه‌های مختلف درگیر آن بودند و جلسات متعددی هر کدام از وزارتخانه‌ها در حوزه خود برگزار و قراردادهایی منعقد کردند که در حال نهایی شدن است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در سفری که دیروز وزیر امور خارجه با همتای چینی خود داشت، به عنوان نقطه شروع زمینه‌بخش و نویدبخش این اتفاق است که در ماه‌های آینده نه فقط در کلیات و تفاهم‌های بلندمدت، بلکه مشخصا در حوزه قراردادهای بخشی، وارد انعقاد قراردادهایی خواهیم شد که ثمرات و برکات قرارداد ۲۵ ساله با تفاهم‌نامه‌های بخشی شروع به اجرا نشود، به طور قطع برای دوطرف قطعی نخواهد بود.

خاندوزی متذکر شد: ارادت سیاسی جدی که در دولت سیزدهم برای استفاده از این ظرفیت وجود دارد، در کنار این ارادت که بتوانیم از سایر شرکای راهبردی خود وارد تعاملات بلندمدت شویم، خبر خوبی است که در دو سه سال آینده ثمرات آن را شاهد خواهیم بود.

۲۲۳۲۲۵

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *