زمان مطالعه: 2 دقیقه
اینفوگرافیک | کمک‌های نظامی آمریکا به کجا سرازیر می‌شود؟

آمارها و گزارش های ارائه شده تا سال ۲۰۲۰ نشان می دهد اسرائیل بیشترین کمک نظامی را از سوی ایالات متحده دریافت کرده که رقم آن چیزی حدود ۳ میلیارد دلار بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، کمک ۲۰۰ میلیون دلاری امنیتی ـ دفاعی به اوکراین را در سفر خود به این کشور تایید کرد. بلینکن روز چهارشنبه در حالی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد که بسیاری از ناظران نسبت به تنش های فزاینده بین این کشور و روسیه و تبدیل آن به جنگ ابراز نگرانی می کنند.

با بررسی تمام کمک‌های نظامی خارجی که ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ ارائه کرده است – آخرین سال موجود و در دسترس – اوکراین قبلاً در فهرست کشورهایی که ایالات متحده با کمک نظامی از آنها حمایت می‌کند، در رتبه بالایی قرار گرفته است. در این سال، اوکراین ۲۸۴ میلیون دلار دریافت کرد و در رتبه ششم قرار گرفت. ۲۰۰ میلیون دلار کمک اضافی که در دسامبر ۲۰۲۱ تصویب شد بدان معناست که تعهدات کمک های نظامی به این کشور در سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بزرگترین دریافت کنندگان کمک نظامی در سال ۲۰۲۰ اسرائیل و افغانستان بودند که هر دو حدود ۳ میلیارد دلار دریافت کردند. با تکمیل خروج ایالات متحده از افغانستان در سال ۲۰۲۱، وضعیت آن احتمالاً تغییر خواهد کرد. متحدان ایالات متحده در خاورمیانه – مانند مصر، اردن و لبنان – نیز مبالغ زیادی دریافت کردند.

اینفوگرافیک زیر رتبه های اول تا هشتم کشورهایی را نشان می دهد که بیشترین کمک های نظامی را از ایالات متحده آمریکا دریافت کرده اند.

توضیح: رقم نوشته شده به میلیون دلار است.

اینفوگرافیک | کمک‌های نظامی آمریکا به کجا سرازیر می‌شود؟

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافیک | رتبه‌بندی قویترین ارتش‌های جهان

منبع: statista

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.