زمان مطالعه: 2 دقیقه
دیدارهای نماینده عربستان با طرف‌های برجام در وین درباره ایران

فارس نوشت: نماینده عربستان در وین اتریش با نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

«عبدالله بن خالد» نماینده عربستان سعودی روز جمعه با «انریکه مورا» نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران که در وین اتریش در جریان است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

بن خالد روز جمعه نیز با «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار داشته است.

این دیپلمات سعودی روز پنجشنبه با «فیلیپ ایریرا» رئیس تیم مذاکره کننده فرانسوی در مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین نیز دیدار داشته است.

نماینده عربستان سعودی در وین، پنجشنبه با «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش دیدار کرده بود.

دیپلمات‌های غربی از هشتم آذرماه که نخستین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها در دولت سید ابراهیم رئیسی آغاز شده سعی کرده‌اند با ارائه چارچوب‌های زمانی تیم ایران را برای موافقت با خواسته‌های خود تحت فشار قرار دهند.

با این حال، نمایندگان ایران در مذاکرات وین تصریح کرده‌اند برای تهران نتیجه مهم‌تر از زمان است. تهران در تلاش است برجام را که از نخستین روزهای اجرایی شدن در اثر برخی سیاست‌های آمریکا و کشورهای غربی به توافقی تهی از منافع اقتصادی برای طرف ایرانی تبدیل شد به سمت توافقی دوجانبه و متوازن پیش ببرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در توئیتی درباره فضای حاکم بر مداکرات در وین بین ایران و گروه ۱+۴ نوشت: مذاکرات وین در مسیر طبیعی و خوب جریان دارد. ابتکارات طرف ایرانی این فضا را رقم زده است. اکنون این طرف غربی است که باید نشان دهد، آیا حسن نیت و اراده جدی برای توافق خوب دارد.

310 310

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.